Kampania „Bezpieczne wakacje”

Powiększ obraz

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią „Bezpieczne wakacje” realizowaną przez Państwową Komisję do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15.

Podczas wakacji wzrasta ryzyko wykorzystania seksualnego dzieci. W związku z tym Państwowa Komisja do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat przygotowała kampanię „Bezpieczne wakacje”. W ramach kampanii w pociągach PKP Intercity emitowany jest specjalnie przygotowany spot. Również w mediach społecznościowych, pod hasłem #w co nie pakuję się w wakacje można zapoznać się z materiałami przygotowanymi na rzecz kampanii.

Dzięki współpracy z psychologami nagrany został webinar dotyczący tematu wykorzystania seksualnego. Na nagranie webinaru zdecydowały się dwie znane psycholog dziecięce: Aleksandra Belta- Iwacz i Ewa Sękowska -Molga.
Link: https://www.instagram.com/p/Cu3ubQSMMY8/?img_index=2

Promowania bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży podczas wakacji podjęli się również twórcy popularni na Tik Toku. To m. in. bardzo popularny @zetkacper nagrywając filmiki informuje młodych odbiorców o elementarnych zasadach gwarantujących bezpieczeństwo w trakcie nawiązywania nowych znajomości i relacji.
Link:
https://www.tiktok.com/@zetkacper/video/7257212715888938266
https://www.tiktok.com/@einarooo/video/7257198688185961755

Wpisując frazę #WcoSięNiePakuję odnajdziemy wszystkie filmiki w ramach Kampanii Bezpieczne wakacje.